Antik Sikkeler Nümzimatik

Boubon Antik Kenti Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
6,044
Beğeni
12,117
Boubon [Βούβων] Antik Kenti

antik sikkeler nümizmatik.jpg


Antik dönem ismi Boubon [Βούβων] olan antik kent günümüz Burdur/Gölhisar ilçesine bağlı İbecik köyü bölgesinde Dikmen Tepe'nin yamacında bulunan Likya antik kentidir. Antik kent Bubon olarak da bilinmektedir. Antik kentin ismi Boubon [Βούβων] veya Bubon olarak bilinsede, Bizanslı Stephanos antik kentin etnik isminin Βουβωνέων/BOUBONEON olması gerektiğini belirtmiş ve antik kentte bulunan yazıtta antik kent isminin Βουβωνέων/BOUBONEON olduğu doğrulanmıştır. Yine aynı şekilde antik kent darbı sikkeler üzerinde antik kentin ismi BOUBONEON olarak darb edilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Boubon [Βούβων] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (10).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (11).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BOU (12).jpg
 

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
224
Beğeni
472
paylaşım için teşekkürler
@Antik Sikkeler