The title of the page

Boubon Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,931
Beğeni
9,797
Boubon [Βούβων] Antik Kenti

Antik dönem ismi Boubon [Βούβων] olan antik kent günümüz Burdur/Gölhisar ilçesine bağlı İbecik köyü bölgesinde Dikmen Tepe'nin yamacında bulunan Likya antik kentidir. Antik kent Bubon olarak da bilinmektedir. Antik kentin ismi Boubon [Βούβων] veya Bubon olarak bilinsede, Bizanslı Stephanos antik kentin etnik isminin Βουβωνέων/BOUBONEON olması gerektiğini belirtmiş ve antik kentte bulunan yazıtta antik kent isminin Βουβωνέων/BOUBONEON olduğu doğrulanmıştır. Yine aynı şekilde antik kent darbı sikke üzerinde antik kentin ismi BOUBONEON olarak darb edilmiştir.Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Boubon [Βούβων] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
150
Beğeni
474
tek kelimeyle enfes görseller
antik sikkelerini ve antik kenti biyografileri ile öğrenme fırsatı sağladığınız için tüm numizmatik severler adina çok teşekkürler
@Antik Sikkeler
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.