Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Bulgaristan Novi Pazar'da Antik Sikkeler Ele Geçirildi

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Medya

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
225
Beğeni
471
Novi pazar kenti polis basın merkezinin bildirdiğine göre, polis memurları Novi Pazar'daki bir evde çeşitli antik sikkeler ve antika görünümlü bir kiremit ele geçirdi. Bir ihbara göre kayıtlı olmayan kültürel ve tarihi değerlere sahip olduğu şüphesi ile bir konutta inceleme yapıldı. BTA'nın bildirdiğine göre, Novi Pazarlı 39 yaşındaki bir erkeğin yaşadığı mülkte polis, 11 antik sikke bir metal dedektörü bulup el koydu.

IMG_20230326_021626.jpg


Aynı bölgede Kolluk kuvvetleri tarafından ilgili kanuna göre tescil edilmemiş kültürel ve tarihi değerlere sahip olduğu tespit edilen Şumensko'daki başka bir kişi ise tarihi eserleri pazarlarken yakalandı 30 âdet çeşitli antik sikke aramalar esnasinda evinden çıktı zanlı ifadesinde metal detektörü ile Srednia kasabasında keşif yaparken bulduğunu ve satmak amacı ile novi pazar şehrine geldiğini beyan etti.