The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Butuntum Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,577
Beğeni
10,495
Butuntum [Βυτοντῖνος] Antik Kenti | ΒΥΤΟΝΤΙΝΩΝ-BUTONTINON

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK.jpgButuntum [Βυτοντῖνος] antik kenti, Apulia|Puglia bölgesinde, İtalya'nın güneydoğusunda Adriyatik Denizi kenarında bir liman kenti olan Bari şehrine bağlı olan günümüz Bitonto kasabası bölgesinde bulunan antik kenttir.

MÖ 3. yüzyıla ait bronz sikkeleri mevcuttur. Antik kentin darb etmiş olduğu sikke tipleri esas olarak Metapontum ve Tarentum antik kenti sikkelerinden alınmıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Butuntum [Βυτοντῖνος] antik kentinde darp edilmiş antik sikkelerdir. Tarihin her dönemine ait Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.
 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,577
Beğeni
10,495
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_L3242 (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_L3242 (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_L3242 (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_L3242 (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_L3242 (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_L3242 (6).jpg
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.