Antik Sikkeler Nümzimatik

Çin Hanedanlarına Ait 1,5 Ton Antik Sikke Bulundu

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
224
Beğeni
472

Çin'de toplam 1,5 ton antik madeni para keşfedildi​


Pekin,Prensa Latina Yerel basının bildirdiğine göre, Çin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinde bir kaşif ekibi, Tang (618-907) ve Song (960-1279) hanedanlarına ait 1,5 ton madeni para keşfetti.

çin antik para.jpg


Xinhua haber ajansına göre, parçalar Jianhu bölgesindeki bir köye gömüldü ve tam olarak sığ bir kuyunun içine yerleştirilmişdi. Hazine, hasır iplerle seri olarak bağlanmış, dikkatlice katmanlanmış ve içleri düzleştirilmiş büyük miktarlarda bronz madeni para içermektedir. Çoğu Song hanedanı döneminden. Kaşifciler ayrıca, Song ve Jin hanedanı birliklerinin savaş alanı olduğuna inanılan keşif sahasının yakınında 70 kuyu buldular araştırma devam ediyor.