Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Constantius Gallus Mutlu Günlerin Dönüşü

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
351'den 354'e kadar Sezar ünvanıyla Roma İmparatorluğu'nun doğu eyaletlerinin hükümdarı Gallus Caesar - Flavius Claudius Constantius. Constantius II, 351 yılında gaspçı Magnentius'la savaşmak için batıya yürüdüğünde, imparatorun yokluğunda Doğu'daki hanedanı temsil edecek bir Sezar atama ihtiyacı ortaya çıktı. II. Constantius'un Sezar seçimi, Büyük Konstantin'in üvey kardeşi Julius Constantius'un oğlu ve dolayısıyla imparator II. Constantius'un kuzeni olan Constantius Gallus olmuştur.

Sikke ön yüzde imparator Constantius Gallus büstü. Soldan sağa D N CONSTANTIVS NOB CAES - Dominus noster Constantius Nobilissimus Caesar: Efendimiz Constantius, Soylu Sezar lejantı. Sikke arka yüzde miğferli asker düşmüş düşmana mızrak sallıyor. Soldan sağa FEL TEMP REPARATIO - Felicitas Temporum Reparatio: Mutlu Günlerin Dönüşü [yeniden kurulması] lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_CNS.jpg