The title of the page

Dikaia Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,947
Beğeni
9,811
Dikaia [Δίκαια] Antik KentiAntik dönem ismi Dikaia [Δίκαια] olan antik kent, Evros [Yunanistan'ın Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi] bölgesinin kuzey kesiminde bulunan günümüz Kadıköy köyü. Edirne kentinin 25 km batısındadır. Bulgaristan ile sınırını oluşturan Meriç Nehri'nin sağ kıyısında yer alır.

Dikaia [Δίκαια] adında iki darphane bilinmektedir. Trakya bölgesindeki Dikaia antik kent sikkelerinde Herakles veya horoz tasvirleri görülmektedir. Diğer Dikaia [Δίκαια] darphanesi, Makedonya, Halkidiki [ Χαλκιδική] bölgesinde bulunmaktadır. Diğer Dikaia [Δίκαια] antik sikkeleri bir boğayı, bir boğanın başını veya bir boğanın ön kısmını göstermeketedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Dikaia [Δίκαια] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.