Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Florianus Askerlerle Uyum

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
Florianus, İmparator Tacitus'un üvey kardeşiydi ve Tacitus'un Temmuz 276'da askeri bir komplonun sonucu olarak öldürüldüğü iddia edildikten sonra, Florianus Roma Senatosu ve imparatorluğun büyük bir kısmının tanınmasıyla kendisini imparator ilan etti. Ancak Florianus çok geçmeden Probus'un isyanıyla uğraşmak zorunda kalmıştır. Olayların hızla gelişmesiyle Florianus, iktidarda sadece birkaç ay kaldıktan sonra kendi birlikleri tarafından tahttan indirildi ve öldürüldü. Florianus'a karşı sefere liderlik eden Romalı general Probus, yeni imparator olarak ortaya çıktı. Florianus'un kısa hükümdarlığı, imparatorluk liderliğinde sık sık değişikliklerin yaşandığı ve Roma İmparatorluğu'nun istikrarına yönelik meydan okumaların yaşandığı çalkantılı Üçüncü Yüzyıl Krizi"nin küçük bir bölümü olarak kabul edilir. Florianus'a ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde Florianus büstü. Soldan sağa IMP C M ANNIVS FLORIANVS AVG - Imperator Caesar Marcus Annius Florianus Augustus: Başkomutan [İmparator], Sezar Marcus Annius Florianus, İmparator [Augustus] lejantı. Sikke arka yüzde solda zafer tanrıçacı Victory [Nike] Florianus'a çelenk sunuyor. Soldan sağa CONCORDIA MILITVM - Concordia Militum: Askerlerle Uyum lejantı. [ Concordia uyum veya anlaşma'nın kişileşmiş hali olan tanrıçadır. ]

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_FLR.jpg