The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Galaria Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Galaria [ Γαλαρία ] Antik KentiKonumu net olmayarak İtalya'nın Sicilya bölgesine bağlı Enna ilinde bulunan günümüz Gagliano kasabası.

Antik kent Galeria [Γαλερία] ve Galarina [Γαλαρίνα] olarak da bilinmektedir.

MÖ 311'de Galaria [ Γαλαρία ], Deinocrates yönetimindeki Syracusan sürgünleri tarafından işgal edilmiştir, ancak bunlar kısa süre sonra Agathocles generalleri tarafından yenilip sürülmüşlerdir.

Antik kent hakkında tarihte bundan sonra bir bildirim bulunmaz ve antik kentin adı Cicero, Pliny veya Ptolemy tarafından sayılan Sicilya kasabaları arasında geçmediğinden, Roma egemenliği altında antik kent sona ermiş gibi görünmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Galaria [ Γαλαρία ] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.