Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Gençliğin Prensi Delmatius'a

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,161
Beğeni
12,327
Büyük Konstantin imparatorluğu sadece üç oğlu arasında bölmekle kalmadı, aynı zamanda yeğenleri Delmatius ve Hanniballianus'u da bu karışıma eklemiştir. Flavius Julius Delmatius, amcası Büyük Konstantin tarafından MS 18 Eylül 335'te Sezar statüsüne yükseltildi ve Trakya ile Makedonya'yı yönetmekle görevlendirilmişti. Bu, kısmen Büyük Konstantin'in oğullarının idari görevlerini kolaylaştırmak içindi. Sezar olarak Delmatius, öncelikle Illyricum, Makedonya ve Trakya'yı Gotların ve Sarmatyalıların saldırılarına karşı savunmaktan sorumluydu. Bu konuda nispeten başarılı gibi görünse de, amcası Büyük Konstantin'in 22 Mayıs'ta [MS 337] ölümü onun için felaket anlamına gelecekti. Delmatius'a ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sİkke ön yüzde Delmatius büstü. Soldan sağa FL DELMATIVS NOB CAES - Flavius Delmatius Nobilissimus Caesar: Flavius Delmatius, En Asil Sezar lejantı. Sikke arka yüzde askeri kıyafetler içinde Delmatius. Soldan sağa PRINCIPI IVVENTVTIS - Principi Juventutis: Gençliğin Prensi lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_DELM.jpg