Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Gençliğin Prensi Gratianus

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,161
Beğeni
12,327
I. Valentinianus'un oğlu Gratianus, 24 Ağustos 367'de henüz sekiz yaşındayken ve hiçbir zaman Sezar olmadan Augustus rütbesine atandı. Bu aceleciliğin nedeni imparator I. Valentinianus'un 367 yılı başlarında ağır bir hastalığa yakalanmış olması ve geçici olarak hayatından endişe etmesiydi. Valentinianus sonunda iyileşti ve Gratianus, genç prensi gelecekteki Roma imparatoru rolüne hazırlama görevi verilen şair ve retor Ausonius'tan mümkün olan en iyi eğitimi almıştır. İmparator Gratianus'a ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde Gratianus büstü. Soldan sağa DN GRATIANVS PF AVG - Dominus Noster Gratianus Pius Felix Augustus: Efendimiz Gratianus Dindar ve Şanslı/Mutlu İmparator lejantı. Sikke arka yüzde Gratian, gençliğin prensi olarak askeri kıyafetiyle mızrak ve küre tutuyor. Soldan sağa PRINCIPIVM IVVENTVTIS: Gençliğin Prensi lejantı. Altta Konstantinopolis/Constantinopolis antik kentinin kısaltması CONS lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_GR.jpg