Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Gratianus Romalıların Zaferi

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,161
Beğeni
12,327
367'den 383'e kadar Batı Roma İmparatorluğu'nun imparatoruydu. Gratianus aslında bir Batı Roma imparatoruydu. Birkaç ay boyunca tüm imparatorluğun başı olduğu için Bizanslılar arasında sınıflandırılır. I. Valentinianus'un en büyük oğlu Gratian, babasına Ren ve Tuna sınırlarındaki çeşitli seferlerde eşlik etti ve 367'de Augustus rütbesine yükseltilmiştir. Gratian'ın 383'te ölümü üzerine, üvey kardeşi Valentinian II batıdaki tek meşru augustus olacaktı. İmparator Gratianus'a ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Gratianus büstü. Soldan sağa DN GRATIANVS PF AVG - Dominus Noster Gratianus Pius Felix Augustus: Efendimiz Gratianus Dindar ve Şanslı/Mutlu İmparator lejantı. Sikke arka yüzde imparator Gratianus kadırganın pruvasında sağ eli havada. Dümende zafer tanrıçası Victory [Nike]. Soldan sağa GLORIA ROMANORVM - Gloria Romanorum: Romalıların Zaferi lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_GRT.jpg