Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Halkın Özgürlüğü Galba

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
Galba MS 33'te konsül oldu ve Galya, Almanya, Afrika ve Hispanya'da gerçekten korkunç askeri gücüyle ün kazandı. Acımasız ve tavizsizdi, ordularına büyük korku salan eski okul disipliniyle liderlik ediyordu. Tarihsel kayıtlar, en önemsiz suçlar için dağıtılan korkunç cezalardan, işkenceden ve ölümden bahsetmektedir. Galba tahta geçtiğinde yetmişli yaşlarındaydı. Karısı ve çocukları yıllar önce ölmüştü, bu nedenle Galba'nın doğrudan bir halefi yoktu, ancak oğlu ve varisi olarak Lucius Calpurnius Piso Licinianus'u evlat edinmeyi seçti. Bu hareket, Galba'nın gerçek varisi olması gerektiğine inanan uzun süredir müttefiki Otho'yu çok kızdırdı. Aslında Otho bu iftiraya o kadar kızmıştı ki Roma Forumu'nda hem Galba'yı hem de Piso'yu öldürmeleri için Praetorian Muhafızlarına rüşvet vermiştir. Efsaneye göre Otho, gerçekten öldüklerini kanıtlamak için kopmuş kafalarının bir tepsi içinde kendisine getirilmesini istemiştir. Galba'yı acımasızca öldürdükten sonra, Otho'nun saltanatı selefinden bile daha kısa sadece üç ay sürecekti. İmparator Galba'ya ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Galba büstü. Soldan sağa SER GALBA IMP CAESAR AVG TR P - Servius Galba Imperator Caesar Augustus Tribunicia Potestate: İmparator Servius Sulpicius Galba, Sezar, Auğustos, Tribün Gücü lejantı. Sikke arka yüzde Roma dininde özgürlüğün ve kişisel özgürlüğün dişi kişileştirilmesi tanrıça Libertas. Soldan sağa LIBERTAS PVBLICA - Libertas Publica: Kamu/Halkın Özgürlüğü lejantı. Ortada S C - Senatus Consultum: Senato Kararnamesi lejantı.


Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_GL.jpg