The title of the page

Hipponion Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,988
Beğeni
9,853
Hipponion [Ἱππόνιον] Antik KentiHipponion [Ἱππόνιον] Antik Kenti, MÖ 7. yy civarında Magna Graecia'nın başlıca şehirlerinden biri olan Locri'nin sakinleri tarafından MÖ 7. yüzyılın sonlarında Hipponion [Ἱππόνιον] adıyla kurulmuş bir Yunan kolonisidir. Antik kent günümüz güney İtalya'nın Calabria bölgesinde bulunan Vibo Valentia şehridir.

Hipponion'un gücü ve askeri gücü yavaş yavaş büyüdü ve Syracuse [Siraküza] ile yapmış olduğu ittifak sayesinde MÖ 422'de Locri'den bağımsızlığını kazanmıştır. Diodorus Siculus, şehrin MÖ 388'de Syracuse'un Yaşlı tiranı Dionysius tarafından ele geçirildiğini ve tüm nüfusu sürgüne gönderdiğini yazmaktadır.

Hipponion [Ἱππόνιον] antik kenti MÖ 194'te Hipponium adıyla bir Roma kolonisi haline gelmiştir. MS 476'da Batı Roma imparatorluğunun düşüşünden sonra, bir dönem Bizans yönetimi altında stratejik açıdan önemli bir kaleydi.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Hipponion [Ἱππόνιον] antik kentinde darp edilmiş antik sikkelerdir. Tarihin her dönemine ait Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,988
Beğeni
9,853
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.