Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Cevaplandı I. Justinian dönemine ait sikke hakkında bilgi

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

user22180449

Kayıtlı Kullanıcı
Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Elimde bulunan I. Justinian dönemine ait sikke hakkında nadirlik bilgisine, fiyatına ve ayrıntılı bilgisine ulaşamadım acaba yardımcı olur musunuz?

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Ekli dosyayı görüntüle 48916Ekli dosyayı görüntüle 48917

Elimde bulunan I. Justinian dönemine ait sikke hakkında nadirlik bilgisine, fiyatına ve ayrıntılı bilgisine ulaşamadım acaba yardımcı olur musunuz?

Kyzikos[Erdek], Konstantinopolis [İstanbul], Antioch [Antakya] veya Nikomedya [İzmit] darb. Sikke arka yüzdeki K harfinin sağındaki rakamları - 15 olarak varsayıyorum net değil. Bu durumda sikke Justinianus'un saltanatının 15. Yılında darb edilmiş 20 nummi değerinde follis sikke oluyor. Fiyat olarak bu tip follis sikkeler hurda kategorisinde oluyor. Maddi beklentiniz olmasın.

K harfinin alt tarafını temizlerseniz çıkan harfleri konuya ekleyiniz, hangi antik kentte darb edilmiş olduğunu net olarak cevaplarım.

10326542.jpg