Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

İmparator Constans'a Ait Nadir Altın Sikke Keşfedildi

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Medya

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
225
Beğeni
470
Bu altın sikke, MS 4. yüzyıldan kalma İmparator Constans'ın döneminden Fredenbeck'te bulunan nadir bir eserdir
Aşağı Saksonya'daki Fredenbeck'teki bir tarlada bulunan ve o zamandan beri bilimsel olarak incelenip restore edilen dokuz gram ağırlığındaki bir altın sikke Schwedenspeicher Müzesi'nde kalıcı olarak sergilenecek. Özel araştırma görevlisi Matthias Glüsing, tarih öncesi mezar höyükleri alanında sansasyonel bir keşif yapmıştı. Bölge arkeoloji bölümünün onayıyla, ortak Fredenbeck belediyesindeki alanları sistematik olarak inceledi.

antiksikkelernümizmatik78.jpg

Olağanüstü altın sikke Multipla, yalnızca özel günlerde basılan ve Roma imparatorları tarafından ciddi ve özel törenlerin bir parçası olarak önde gelen şahsiyetlere sunulan, ortak Roma sikkelerinin özellikle değerli kabartmalarıdır. Bu, hükümdarın sadakatine özellikle bağlı olduğu bir insan çemberiydi: en yüksek ileri gelenler, Roma silahlı kuvvetlerinin komutanları ve imparatorluk korumaları. Yeni bir imparatorun tahta çıkışı, taht jübilesi, seferler veya diğer önemli olaylardan önce ve sonra yaptıkları hizmetlerden dolayı bir çarpanla ödüllendirildiler. Dost Cermen hükümdarları da imparatorluk büyük paralarıyla ödüllendirilebilirdi.