Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Julia Soaemias Göksel Venüs'e

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,161
Beğeni
12,327

Julia Soaemias Bassiana

IVLIA SOAEMIAS AVG


Suriye kökenli güçlü bir Romalı kadın olan Julia Maesa ile Julius Avitus'un kızı, İmparator Septimius Severus'un karısı Julia Domna'nın yeğeni ve Julia Avita Mamaea'nın kız kardeşi, genç imparator Elagabalus'un annesi ve naibi imparatoriçe Julia Soaemias Bassiana.

Yeğeni Caracalla 217 yılında öldürüldükten sonra yerine praetorian valisi Macrinus getirildi. Julia Soemia'nın annesi Julia Maesa askerlerin hoşnutsuzluğunu istismar etmek ve Macrinus'un yerine torunu Elagabalus'u İmparator ilan ettirmek için plan yaptığından, onların tüm mali varlıklarıyla birlikte Roma'yı canlı terk etmelerine izin vermek Macrinus açısından ölümcül bir hata olacaktı. İmparatoriçe Julia Soaemias'a ait detaylı bilgi ve antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparatoriçe Julia Soaemias büstü. Soldan sağa IVLIA SOAEMIAS AVG - Julia Soaemias Augusta: İmparatoriçe Julia Soaemias lejantı. Sikke arka yüzde elma tutan Venüs [Afrodit] önünde çocuk. Soldan sağa VENVS CAELESTIS - Venüs Caelestis: Göksel Venüs lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_JL.jpg