The title of the page

Kaliakra Kalesinde Altın Antik Sikke Bulundu

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
221
Beğeni
474
Bulunan altın sikke hakkında yorum yapan yetkili Bozhidar Dimitrov, Kaliakra'nın altın sikkelerinin çok nadiren ortaya çıktığını ve bunun 14. yüzyılın ortalarındaki Dobrotitsa despotunun yeni bir kanıtı olduğunu yorumladı.

IMG_20230326_023730.jpg


Arka arkaya ikinci yıldır, Kaliakra arkeolojik rezervinin arkeolojik araştırması, Ulusal Arkeoloji Enstitüsü tarafından BAS'ta bir müze ve Ulusal Tarih Müzesi ile yürütülüyor. Kazıların liderleri, NAIM-BAS'ın Orta Çağ Arkeolojisi bölümünden Elena Vasileva ve NIM'in Arkeoloji bölümünün küratörü Filip Petrunov verdikleri bilgide Kaliakra kalesinin arkeolojik kazıları sırasında, ortaçağ döneminden binanın kazısında muhtemelen depolama amaçlı olan bir oda tamamen keşfedilerek araştırma devam etti. Binaların yapıların geçmişi 6. yüzyıla kadar uzanıyor. Farklı arkeolojik eserlerin gün yüzüne çıkması bekleniyor.
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.