The title of the page

Kassandreia Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,931
Beğeni
9,797
Cassandreia/Kassandreia [Κασσάνδρεια] Antik KentiAntik dönem ismi Kassandreia [Κασσάνδρεια] olan antik kent, Chalkidiki [Χαλκιδική] - Halkidiki yarım adasında, Kassandra [Χερσόνησος Κασσάνδρας] bölgesinde bulunan günümüz Nea Poteidaia [Νέα Ποτείδαια] kasabasında bulunan antik Makedonya'nın şehirlerinden birisidir. Antik kent MÖ 316'da Makedonya Kralı Cassander [Κάσσανδρος Ἀντιπάτρου] tarafından kurulmuş ve kral Cassander antik kente kendi adını vermiştir. MÖ 43 civarında Brutus'un emriyle vali Hortensius tarafından bir Roma kolonisi kurulmuştur. Colonia Iulia Augusta Cassandrensis.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Kassandreia [Κασσάνδρεια] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,931
Beğeni
9,797
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.