The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Lebedos Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,588
Beğeni
10,514
Lebedos [ Λέβεδοςν ] Antik KentiAntik dönem ismi Lebedos [ Λέβεδοςν ] olan antik kent günümüz İzmir - Seferihisar ilçesine bağlı olan Ürkmez Köyü bölgesinde tepelik kısımda yer almaktadır. Kral Kodros’un oğullarından Andropompos tarafından kurulan Lebedos [ Λέβεδοςν ] İyonya Birliği’nin on iki üyesinden biridir. Lebedos [ Λέβεδοςν ] antik kentinin günümüze ulaşmış kalıntıları yoktur. Yalnızca yarımadayı kuşatan surların kalıntıları günümüze kadar gelebilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Lebedos [ Λέβεδοςν ] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.