The title of the page

Leukai Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,973
Beğeni
9,839
Leukai [Λεῦκαι] Antik Kenti

Leukai
[Λεῦκαι] antik kenti İzmir/Çiğli ilçesi Çamaltı Tuzlası bölgesinde, Hermos [Gediz] Irmağı arasında kalan Üçtepeler’in olduğu yerde bulunmaktadır. Leukai [Λεῦκαι] antik kenti Pers Kralına karşı bağımsızlık ilan eden Takhos isimli Pers komutanı tarafından kurulmuştur.Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Leukai [Λεῦκαι] antik kentinde darp edilmiş antik sikkelerdir. Leukai [Λεῦκαι] antik kentinde darp edilen antik sikkelerin arka yüzünde Klazomenai [Κλαζομεναί] sikkelerinde olduğu gibi kuğu kabartması bulunmaktadır. Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,973
Beğeni
9,839
Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Leukai [Λεῦκαι] antik kentinde darp edilmiş antik sikkelerdir. Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.