The title of the page

Leukai Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,478
Beğeni
9,297
Leukai [Λεῦκαι] Antik Kenti

Leukai
[Λεῦκαι] antik kenti İzmir/Çiğli ilçesi Çamaltı Tuzlası bölgesinde, Hermos [Gediz] Irmağı arasında kalan Üçtepeler’in olduğu yerde bulunmaktadır. Leukai [Λεῦκαι] antik kenti Pers Kralına karşı bağımsızlık ilan eden Takhos isimli Pers komutanı tarafından kurulmuştur.Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Leukai [Λεῦκαι] antik kentinde darp edilmiş antik sikkelerdir. Leukai [Λεῦκαι] antik kentinde darp edilen antik sikkelerin arka yüzünde Klazomenai [Κλαζομεναί] sikkelerinde olduğu gibi kuğu kabartması bulunmaktadır. Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,478
Beğeni
9,297
Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Leukai [Λεῦκαι] antik kentinde darp edilmiş antik sikkelerdir. Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.