Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Lucius Verus Tanrıların Öngörüsü

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
Lucius Verus, MS 161'den 169'a kadar hüküm süren bir Roma İmparatoru idi. Marcus Aurelius'un ortak imparatoruydu [161–169] ve askeri seferleri ve cömert yaşam tarzıyla biliniyordu. Roma halkı tarafından çok sevilen popüler bir hükümdardı. Cömertliği ve lüks sevgisiyle de tanınırdı. Sanatın hamisiydi ve birçok bayındırlık işinin yapımından sorumluydu. Lucis Verus çağdaşlarının saygı duyduğu, sonraki kuşakların da sevgiyle andığı büyük bir liderdir. İmparator Hadrianus'un tahtının varisi olarak ilk tercihi Aelius'du, ancak Aelius 138'de öldü. Hadrianus sonuç olarak Antoninus Pius'u varisi olarak atadı. Antoninus Pius daha sonra Marcus Aurelius ile birlikte Lucius Verus'u oğlu olarak evlat edinecek ve ikisi Antoninus Pius'un halefleri olacaktı. Lucius Verus'a ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Lucius Verus büstü. Soldan sağa IMP L AVREL VERVS AVG - Imperator, Caesar, Lucius Aurelius Verus, Augustus: Başkomutan [İmparator], Sezar, Lucius Aurelius Verus, İmparator [Augustus] lejantı. Sikke arka yüzde Providentia. Soldan sağa PROV DEOR TR P COS II - Providentia Deorum. Tribunicia Potestate, Consul Secundum: Tanrıların öngörüsü, Tribünlük Yetkisinin Sahibi, İkinci Kez Konsül lejantı. Roma antik sikkelerinde Providentia'nın kişileştirilmesi, tanrıların yanı sıra Roma yöneticilerinin de öngörüsünü ima etmektedir.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_LV.jpg