Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Magnus Maximus Cumhuriyetin Restoratörü

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
Ünlü komutan Flavius Julius Eucherius'un oğlu olan Magnus Maximus, MS 383-388 yılları arasında bir gaspçı ve Batı Roma İmparatoruydu. Roma ordusunda, özellikle Britanya eyaletinde önde gelen bir generaldi. Kont Theodosius'un komutasında Afrika'da [373] ve Tuna sınırında [376] ayrıcalıklı bir şekilde hizmet etti, ancak açgözlülük ve pervasızlıkla ün kazanmaya başlamıştır. 380 yılında magister militum per Gallias [Galyalılar Ordusunun Başı] görevini yürüten Maximus, sorunlu adaya düzeni getirmek için Britannia'ya gönderildi. 383'te meşru imparator Gratian'a isyan ederek Batı tahtını gasp etti. Gratian'ın ölümünün ardından, Doğu İmparatoru Theodosius ile yapılan müzakereler, Maximus'un Britannia ve Galya'nın hükümdarı ilan edilmesine yol açarken, Gratian'ın kardeşi II. Valentinian İtalya, İspanya, Pannonia ve Afrika'yı elinde tutmuştur. Magnus Maximus'a ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Magnus Maximus büstü. Soldan sağa DN MAG MAXIMVS PF AVG - Dominus Noster Magnus Maximus Pius Felix Augustus: Efendimiz Magnus Maximus Dindar, Mutlu/Şanslı İmparator [Augustus] lejantı. Sikke arka yüzde imparator Magnus Maximus. Soldan sağa RESTITVTOR REIPVBLICAE - Restitutor Reipublicae: Cumhuriyetin Restoratörü lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_MM.jpg