Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Maximinus II Ordunun Ruhuna

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340

Maximinus Daia - Gaius Valerius Galerius Maximinus


Maximinus II, MS 305'te Tetrarşi'de Sezar yapıldı. 311'de Galerius'un ölümü üzerine Maximinus Küçük Asya'yı işgal etti. 313'te Licinius'un Trakya'daki hakimiyetini işgal etti, ancak ordusu 30 Nisan'da Tzurulum'da tamamen yok edildi. Maximinus II, köle kılığına girerek Küçük Asya'ya kaçtı ve burada Tarsus'ta intihar etti.

Paylaşmış olduğumuz antik sikke Antioch [Antakya] antik kentinde darb edilmiştir. Sikke ön yüzde imparator Maximinus II. Soldan sağa IMP C GAL VAL MAXIMINVS P F AVG - Imperator Caesar Galerius Valerius Maximinus Pius Felix Augustus = İmparator Caesar Galerius Valerius Maximinus, Dindar ve Mutlu Augustos lejantı. Sikke arka yüzde klasik Roma döneminde, bir kişinin veya yerin görevli ruhu Genius ayakta. Soldan sağa GENIO EXERCITVS - Genius Exercitus = Ordunun ruhuna lejantı.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_GENIUS.jpg