The title of the page

Mesembria Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,946
Beğeni
9,798
Mesembria [Μεσημβρία] Antik KentiAntik dönem ismi Mesembria [Μεσημβρία] olan antik kent, Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında, Burgaz'daki en büyük sahil köylerinden birisi olan günümüz Nesebar köyü bölgesinde bulunan antik Trakya'da önemli bir Yunan şehridir. Bölge, Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Antik kentte MÖ 5. yy'dan itibaren bronz ve gümüş sikkeler, MÖ 3. yy'dan itibaren de altın sikkeler darb edilmiştir. Mesembria [Μεσημβρία] Antik Kenti MÖ 71'de Roma egemenliğine girmiştir, ancak kendi antik sikkelerini darb etme hakkı gibi ayrıcalıklardan yararlanmaya devam etmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Mesembria [Μεσημβρία] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,946
Beğeni
9,798
Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Mesembria [Μεσημβρία] antik kentinde darb edilmiş Roma dönemi Antik Sikke görselleridir. Antik kent ismi arka yüzlerde MECAMBPIANΩN/MESAMBRIANON olarak darb edilmiştir. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.