The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Mytistratos Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Mytistratos [Μυτίστρατος] Antik KentiMytistratos [Μυτίστρατος] antik kenti, İtalya'nın Sicilya bölgesindeki Caltanissetta iline bağlı günümüz Marianopoli kasabası yakınlarında bulunan antik kent.

Birinci Pön Savaşı'nda Kartacalıların elindeydi ve ayrıcalıklı konumu nedeniyle önce Romalılar tarafından kuşatıldı, ancak sonunda MÖ 258'de konsül Aule Atili Calati tarafından fethedilmiştir.

Antik kentin sakinleri idam edilmiş veya köle olarak satılarak antik kent yıkılmıştır.

Antik sikkelerinin tümü bronzdur ve ön yüzlerde Tanrı Hephaistos tasvirleri görülmektedir. ΜΥΤΙΣΤΡΑΤΙΝΩΝ-MYTISTRATINON.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Mytistratos [Μυτίστρατος] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.