The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Nakona Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Nacona/Nakona [Νακώνη] Antik KentiNakona [Νακώνη], Bizanslı Stephanus tarafından bahsedilen küçük bir antik Yunan Sicilya kasabasıdır. Konumu net olmayarak orta-güney Sicilya'daki günümüz Navona dağı bölgesi.

Antik kentin darb etmiş olduğu ilk sikkeleri NAKONAION lejantı taşımaktadır. Daha sonraki dönemlerde antik kentin darb etmiş olduğu antik sikkeler üzerinde antik kentin ismi ΝΑΚΩΝΑΙΩΝ-NAKONAION olarak görülmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Nakona [Νακώνη] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.