Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Nerva Halkın Özgürlüğü

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,161
Beğeni
12,327
MS 30'da Marcus Cocceius Nerva olarak doğan Nerva, MS 96'dan 98'e kadar tahtı elinde bulunduran bir Roma İmparatoruydu. İktidara yükselişi, baskıcı yönetimi onu derinden sevilmeyen bir duruma getiren önceki imparator Domitianus'un öldürülmesinin ardından gelmiştir [MS 18 Eylül 96]. Senato, ılımlılık ve diplomatik beceriler konusundaki itibarını takdir ederek Nerva'yı uzlaşma adayı olarak seçti. Nispeten kısa hükümdarlığı sırasında Nerva, Roma İmparatorluğu'nun refahını iyileştirmeyi amaçlayan birçok önemli reformu hayata geçirmiştir. İmparator Nerva'ya ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Nerva büstü. Soldan sağa IMP NERVA CAES AVG P M TR P COS II P P - Imperator Nerva Caesar Augustus, Pontifex Maximus, Tribunicia Potestate, Consul Secundum, Pater Patriae: Başkomutan [İmparator] Nerva, Sezar, İmparator [Augustus], Başrahip, Tribün Gücü Sahibi, İkinci Kez Konsül, Ulusun Babası lejantı. Sikke arka yüzde Roma dininde özgürlüğün ve kişisel özgürlüğün dişi kişileştirilmesi tanrıça Libertas. Soldan sağa LIBERTAS PVBLICA - Libertas Publica: Kamu/Halkın Özgürlüğü lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_NR.jpg