Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Nerva - İtalya'da Vergilerin Kaldırılması

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,087
Beğeni
12,324
Roma İmparatorluğu'ndaki en sevilmeyen vergiler arasında, kendi bölgelerindeki imparatorluk ulaşım ve posta ağı istasyonlarının [konaklarının] ödenmesi için yerel halktan alınan Munus Vehicularium vergisi vardı. Bu istasyonlar önemli yolculara ulaşım, yiyecek ve konaklama sağlıyordu ve bunların tamamının yerel topluluklar tarafından karşılanması gerekiyordu. Munus Vehicularium'un suiistimal edilmeye açık olduğu biliniyordu ve imparator Nerva, 97'de İtalya'yı bu vergiden muaf tutan reformu nedeniyle büyük övgü almıştır. İmparator Nerva'ya ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Nerva büstü. Soldan sağa IMP NERVA CAES AVG P M TR P COS III P P - Imperator Nerva Caesar Augustus, Pontifex Maximus, Tribunicia Potestate, Consul Tertium, Pater Patriae: Başkomutan [İmparator] Nerva, Sezar, imparator [Augustus], Başrahip, Tribün Gücü Sahibi, Üçüncü Kez Konsül, Ulusun Babası lejantı. Sikke arka yüzde otlayan iki katır. Soldan sağa VEHICVLATIONE ITALIAE REMISSA - Vehiculatione Italiae Remissa: İtalya'da Ulaşım Vergisinin Kaldırılması lejantı. Altta SC - Senatus Consultum: Senato Kararnamesi lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_NR.jpg