Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Otho - Roma Halkının Güvenliği

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
28 Nisan 32'de Ferentium'da doğan Marcus Salvius Otho'nun soyunun izi Etrüsk soylularına kadar uzanmaktadır. Antik dönem tarihçileri Plutarch [ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ] ve Suetonius'un [ΣΟΥΗΤΩΝΙΟΣ] anlatımlarına göre Otho, imparator Nero'nun ikinci karısı Poppaea Sabina'ya aşık olması nedeniyle MS 68'de Lusitania'ya [Portekiz'in bir bölgesi] gönderildi. Bu hareket onu Nero'ya karşı isyanında Tarraconensis'in valisi Galba'nın doğal müttefiki haline getirmiştir. Nero'ya verilen destek azaldı ve Galba, Otho'nun eşliğinde Roma'ya yürüyüp imparator ilan edilirken, Roma Senatosu'nun idam tehdidi altında olan imparator Nero, katibi Epaphroditos'un yardımıyla kendini öldürmek zorunda kalmıştır. Otho, sadakatinin bir sonucu olarak Galba'nın varisi seçilmeyi bekliyordu ancak Galba, Calpurnius Piso Frugi Licinianus'u [Galba'nın evlatlık varisi] aday gösterdiğinde Otho'nun hayal kırıklığı öfke olarak kendini göstermiş ve Galba'yı öldüren Praetorian'lar arasında bir isyan başlatmıştır. Otho iktidarı ele geçirmeye hazırlanacak, Roma Forumu'nda Galba'yı öldüren Praetorian Muhafızları arasında bir komplo düzenleyecek ve imparator ilan edilecek, imparator olarak yalnızca üç ay geçirdikten sonra, MS 69 yılının Nisan ayında daha fazla kan dökülmesini önlemek için intihar edecekti. İmparator Otho'ya ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Otho büstü. Soldan sağa IMP OTHO CAESAR AVG TR P - Imperator Otho Caesar Augustus Tribunicia Potestas: Başkomutan [İmparator] Otho, Sezar ve İmparator [Augustus], Tribün Gücü lejantı. Sikke arka yüzde Roma halkının güvenliğini temsil eden Roma tanrısı Securitas. Soldan sağa SECVRITAS P R - Securitas Populi Romani: Roma Halkının Güvenliği lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_OTH.jpg