The title of the page

Perdiccas II Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,951
Beğeni
9,814
Makedonya Kralı Perdiccas II [Περδίκκας,]

Makedonya Kralı Perdiccas II. MÖ 454'ten MÖ 413'e kadar Makedonya kralı. İskender I'in oğlu. Peloponnesos Savaşı sırasında kral Perdiccas Sparta ve Atina arasında taraf değiştirmiştir. MÖ 431'de Potidaea kuşatmasında Atina'ya yardım etmiştir. MÖ 429'da krallığı Trakya Odris Kralı Sitalkes'in kuvvetleri tarafından saldırıya uğramış ve saldırı başarılı olmamış Odris kralı Sitalkes ve ordusu yenilmiştir. MÖ 424'te Perdiccas, Brasidas'ın Amphipolis antik kentini ele geçirmesine yardım etmiştir. MÖ 413'te ölümünden sonra oğlu Archelaus kral olmuştur.

Kral Perdiccas II'ye ait gümüş tetrobol sikkelerin arka yüzlerinde bulunan aslan tasviri, kralın efsanevi atası Herakles tarafından öldürülen Nemea aslanına atıfta bulunur. Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Makedonya Kralı Perdiccas II'ye [Περδίκκας] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,951
Beğeni
9,814
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.