The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Phalasarna Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
Phalasarna [Φαλάσαρνα] Antik KentiAntik dönem ismi Phalasarna [Φαλάσαρνα] olan antik kent, günümüz Girit adasının Batı ucunda bulunan antik Yunan liman kentidir. Antik kentte Britomartis [Βριτόμαρτις] inancını vardır. Britomartis [Βριτόμαρτις], Girit adasında tapılan bir Yunan dağ ve avcılık tanrıçasıdır. Artemis Diktynna ile eşdeğerdir. Antik kent sikkelerinde ön yüzlerde Tanrıça Britomartis tasvirleri, arka tiplerde Trident ve ΦA/PHA lejantları görülmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Phalasarna [Φαλάσαρνα] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.