The title of the page

Roma Hamamların'da 3000'e Yakın Antik Sikke Keşfedildi

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
221
Beğeni
470
IMG_20230329_030016.jpgİtalya"nın siena bölgesinde arkeolojik çalışmalar esnasında ortaya çıkarılan antik sikkeler kutsal alanlar sunaklar ve hamamlar antik roma dönemine ışık tutuyor.

IMG_20230329_030004.jpg


buluntular özenle incelenerek yaşantılar hakkında her türlü bilgiye ulaşmaya çalışan arkeologlar özellikle antik yapıların hamamların da bol miktarda çeşitli antik sikkeler keşfetti 3000 adet'e yakın olan antik sikkelerin özellikle neden hamamların içinde ve çevresinde bulunduğuna dair henüz net bilgiye ulaşılamasada antik yapıların duvarlarındaki yazıtlardan öğrenildiği kadarı ile bulunan antik sikkelerin temizlenmeye gelen tüccarlara ve hamam işletmecilerine ait oldukları bir sebepten dolayı güvenli birikim alanları olarak antik roma hamamlarını tercih ettiklerini ortaya koyuyor arkeolojik çalışmalar genişletilerek devam ediyor.
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.