Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Caracalla | Ebedi Şehir Roma

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,190
Beğeni
12,341
Roma İmparatorluğu Caracalla Ebedi Şehir Roma

Ludi saeculares, bir insan yaşamının en uzun süresi olarak kabul edilen 100 yıllık bir dönem olan yeni bir saeculum'un başlangıcını işaretlemek için üç gün ve gece boyunca gerçekleştirilen bir dizi oyun ve fedakarlıktı.

Yeni bir çağın başlangıcı [Ludi Saeculares], paylaşmış olduğumuz antik sikkenin arka yüzünde de belirtildiği gibi [ROMAE AETERNAE], Roma'yı Ebedi Şehir olarak kutlamak için mükemmel bir fırsattı. Çağlar gelip geçebilirdi ama değişmeyen tek şeyin her zaman Roma ve onun imparatorluğu olacağı düşünülüyordu. Antik sikkenin arka yüzünde orijinal olarak Hadrianus tarafından tasarlanan ve MS 121 ile 141 yılları arasında Roma'nın Velian Tepesi'ndeki Nero'nun sarayının kalıntıları üzerine inşa edilen Venüs ve Roma tapınağının tasviri görülmektedir. Kişiselleştirilmiş Roma, sütunların arasındaki tahtında ihtişamla otururken, heykel alınlığında şehrin diğer büyük tanrısal koruyucusu Jüpiter [Zeus] görülmektedir.

Sikke ön yüzde imparator Caracalla büstü. Soldan sağa ANTONINVS PIVS AVG - Antoninus Pius Augustus | İmparator Antoninus Pius lejantı. Arka tip Venüs ve Roma tapınağı soldan sağa ROMAE AETERNAE - Romae Aeternae | Sonsuz Roma lejantı.

İmparator Caracalla'ya ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_CARACALLA.jpg