Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Caracalla - Halkın Umudu

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,161
Beğeni
12,327
MS 197'de Clodius Albinus'un yenilgisiyle Septimius Severus hanedan tutkularının peşinden gitmekte özgür olmuştu. Babası ile Clodius Albinus arasındaki anlaşmazlığın büyük ölçüde nedeni olan Caracalla'nın konumu, 198'de ortak imparator konumuna yükselmiştir. Albinus'un ölümünün ardından çok sayıda Senatörün komplo suçlamasıyla idam edilmesi Senato'nun yabancılaşmasına yol açtı ve böylece Severan hanedanının ordunun ve halkın desteğine bağımlılığı artmıştır. Paylaşmış olduğumuz antik sikkenin arka yüzü Roma vatandaşlarına iyi şans getirmek ve böylece onların sürekli desteğini sağlamak için Roma mitolojisinde umut tanrıçası Spes'in [Umut] kişileştirmesini çağrıştırmaktadır.

Sikke ön yüzde Caracalla. Soldan sağa IMP CAES M AVR ANT AVG P TR P - Imperator Caesar Marcus Aurelius Antoninus Augustus, Pontifex [Maximus], Tribunicia Potestate: Başkomutan [İmparator] Sezar Marcus Aurelius Antoninus, İmparator [Augustus], [yüksek] Rahip, İkinci Kez Tribün Yetkisinin Sahibi lejantı. Sikke arka yüzde Roma mitolojisinde umut tanrıçası Spes çiçek tutuyor. Soldan sağa SPES PVBLICA - Spes Publica: Halkın Umudu lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_cr.jpg