Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Claudius - İmparatorun Azmi

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,159
Beğeni
12,325

Roma İmparatorluğu Claudius - İmparatorun Azmi


ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Cladius.jpg


Kuzey Afrika'da Roma egemenliğini genişleten, Britanya'yı bir eyalet yapan, popüler ve başarılı bir Romalı general olan Nero Claudius Drusus ile genç Antonia'nın oğlu, imparator Tiberius'un yeğeni olan 41'den 54 yılında ölümüne kadar hüküm sürmüş Julio-Claudian hanedanına mensup Roma imparatoru Claudius.

Cladius, topallama, kekemelik ve hafif sağırlık sorunları nedeniyle ailesi tarafından dışlanmıştı. Tarihçi Suetonius, annesi Antonia'nın imparator Claudius'u Portentum Hominis [insan canavarı] olarak tanımladığını yazmaktadır. Akrabalarının ve ailesinin bu kadar küçümsemesine rağmen Claudius, Roma halkı arasında popülerdi ve çağdaşlarının beklediğinden çok daha uzun bir süre on üç yıllık bir hükümdarlığın tadını çıkarmıştır. İmparatorluk tahtını aldıktan sonra Claudius'un rahatsızlıkları düzeldi ve daha sonra kendini korumak için sadece aptal gibi davrandığını iddia etmiştir.

Paylaşmış olduğumuz antik sikkenin arka yüzündeki tutarlılık, sebat, dayanıklılık ve azmin kişileştirilmesi Constantia, imparator Claudius'un ilk yıllarındaki zorluklara dayanmasını sağlayan nitelik olan sivil yaşamdaki cesareti veya azmi temsil etmektedir.

Sikke ön yüzde imparatoru Cladius. Soldan sağa TI CLAVD CAESAR AVG GERM P M TR P - Tiberius Claudius Caesar Augustus Germanicus, Pontifex Maximus, Tribunicia Potestate | Tiberius Claudius Caesar, İmparator [Augustus], Almanların Fatihi, Başrahip, Tribün Gücünün Sahibi lejantı. Antik sikkenin arka yüzünde, tutarlılık, sebat, dayanıklılık, azim'in kişileştirilmesi Constantia tasviri ile birlikte CONSTANTIAE AVGVSTI - Constantiae Augusti | İmparatorun [Augustus] Azmi lejantı.

İmparator Claudius'a ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK.jpg