Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Constans - Mutlu Günlerin Dönüşü

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
Büyük Konstantin 22 Mayıs 337'de öldüğünde, Constans ve iki erkek kardeşi Constantius II ve Konstantin II, her biri Augustus unvanını aldı ve imparatorluğu kendi aralarında paylaşmıştır. Constans, yirmi bir yaşında Batı Roma İmparatorluğu'nun Augustus'u veya İmparatoru oldu. Büyük Konstantin'in üç oğlundan tahta geçen ilkiydi ve tarihe damgasını vurmaya kararlıydı. Güçlü ve hırslı bir hükümdardı ve imparatorluğun sınırlarını genişletmek ve savunmasını güçlendirmek için yola çıktı. Çabalarında başarılı oldu ve Batı Roma İmparatorluğu onun yönetimi altında gelişmiştir. Ancak, Constans'ın hırsı onun ölümüne yol açmıştır. İmparatorluğu daha da genişletmeye kararlıydı ve bölgedeki diğer hükümdarlara düşman olmaya başladı. Kendi gücünü ve nüfuzunu artırmanın yollarını ararken, kendi ailesine de düşman olmaya başladı. Bu, Constans ve kardeşleri arasında bir iç savaşa yol açtı ve sonunda Constans 350'de Galya'daki Autun'da gaspçı Magnus Magnentius tarafından devrilerek öldürülmüştür.

Sikke ön yüzde zırhlı imparator Constans büstü. Soldan sağa DN CONSTANS PF AVG - Dominus Noster Constans Pius Felix Augustus: Efendimiz/Rabbimiz Constans Dindar Şanslı/Mutlu İmparator lejantı. Sikke arka yüzde sağ elinde barbar sol elinde mızrak tutan asker tasviri. Soldan sağa FEL TEMP REPARATIO - Felicitas Temporum Reparatio: Mutlu Günlerin/Zamanların Dönüşü/Restorasyonu [Mutlu zamanların yeniden kurulması - Mutlu günler yeniden geldi]lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik.jpg