Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Constantius III Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
5,412
Beğeni
12,120
III. Constantius Sikkeleri

Flavius Constantius Augustus | D N CONSTANTIVS P F AVG

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_ __Constantius.jpg


Flavius Constantius Augustus, yaygın olarak III. Constantius olarak bilinir, 421'de yedi ay boyunca Honorius'la birlikte ortak Batı Roma İmparatoru idi. MS 407'de Britanya'daki gaspçı III. Konstantin ile karıştırılmaması gereken III. Constantius, Honorius'un komutasında general olarak görev yaptı ve 411'de magister militum olarak öne çıkmıştır. Galya'da gaspçı III. Konstantin'in isyanını bastırmak için gönderildi. III. Constantius, III. Konstantin'i Arelate şehrinde hapsederek isyanına ve gaspına hızla son vermiştir.

III. Constantius, 410 yılında Roma'yı yağmalayan Vizigotlar tarafından esir alınan ve bu arada kral Athaulf ile evlenmeye zorlanan imparator Honorius'un üvey kız kardeşi Galla Placidia'nın geri dönüşünü sağlamıştır.

Honorius, III. Constantius'un başarılarını takdir ederek ona birçok onur bahşetti, onu üç kez konsül olarak atadı ve MS 417'de kız kardeşi Galla Placidia ile evlenmesini ayarlamıştır. Dört yıldan biraz fazla bir süre sonra Honorius onu ortak imparator yaptı. Bu ordu tarafından olumlu karşılanan bir rütbeydi. Ancak Doğu'da Honorius'un yeğeni Theodosius II tarafından kabul edilmedi. Bu gerilim, III. Constantius'un iktidarda sadece yedi ay kaldıktan sonra MS 421 yılının Eylül ayında Ravenna'da ölmesiyle son bulmuştur.

Büyük ölçüde saltanatının kısa olması nedeniyle, III. Constantius'un antik sikkeleri yalnızca az sayıda son derece nadir altın solidus ve Ravenna'da darb edilmiş tremisses kategorisinde olan antik sikkeler ile temsil edilmektedir.
 

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
5,412
Beğeni
12,120
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (10).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Constantine III (11).jpg