Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Constantius III

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
421'de yedi ay boyunca Honorius'la birlikte ortak Batı Roma İmparatoru idi. MS 407'de Britanya'daki gaspçı III. Konstantin ile karıştırılmaması gereken III. Constantius, Honorius'un komutasında general olarak görev yaptı ve 411'de magister militum olarak öne çıkmıştır. Tuna komutanı III. Constantius, 415'te İspanya ve Galya'yı denizden abluka altına aldığında, Vizigot kralı Athaulf'un öldürülmesine neden olan bir deniz ablukasına girdiğinde mükemmel bir kariyere sahipti. Bu zaferi elde ederek Constantius, 410 yılında Roma'yı yağmalayan Vizigotlar tarafından esir alınan ve bu arada kral Athaulf ile evlenmeye zorlanan imparator Honorius'un üvey kız kardeşi Galla Placidia'nın geri dönüşünü sağlamıştır.

Kısmen saltanatının kısa olması nedeniyle, III. Constantius'un antik sikkeleri sadece Ravenna darphanesinde darb edilen altın Solidus ve Tremissis kategorisindeki altın sikkeler ile sınırlıdır.

Sikke ön yüzde Constantius büstü. Soldan sağa DN CONSTANTIVS PF AVG - Dominus Noster Constantius Pius Felix Augustus |Efendimiz Constantius, Dindar, Şanslı Ağustos lejantı. Sikke arka yüzde imparator Honorius ayağının altında tutsak ile birlikte. Soldan sağa VICTORIA AVGGG - Victoria Auggg [Augustorum] | Auğustosların Zaferi lejantı. Diğer lejant R - V Ravenna antik kentini temsil eder. Antik sikkenin arka yüzündeki altta görülen COMOB lejantı, Doğuda [Bizans] darb edilen antik sikkelerde bulunan CONOB lejantı yerine batı emisyonları için kullanılan dışsal yazıt olan lejanttır.

İmparator III. Constantius'a ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_ Constantius III.jpg