Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Crispus - Kutsanmış Barış

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
Çağdaş edebiyatta büyük işler başarmış, en cesur Sezar ve Tanrının en sevdiği bir hükümdar olarak nitelendirilen I. Konstantin'in [Büyük Konstantin] ilk karısı Minervina'dan olan oğlu Flavius Julius Crispus. Kişiliği ve popülaritesi genç prensin erken ölümüne yol açmıştır. Üç yüzyıl önceki Germanicus'a benzer şekilde Crispus da, aile entrikaları nedeniyle hayatının en iyi döneminde kesintiye uğramış, muazzam potansiyele sahip genç bir adamdı. Büyük Konstantin'in ikinci karısı Fausta'nın komploları yüzünden Crispus babası Büyük Konstantin tarafından idam edilmiştir. Büyük Konstantin daha sonra oğlu Crispus hakkında vermiş olduğu aceleci idam kararından pişman olmuştur. Oğlu Crispus'u haksız yere kınadığım oğlum olarak onurlandırarak Crispus'un büyük bir altın heykelini dikmiştir. İmparator Crispus'un hayatı hakkında daha fazla detaylı bilgi ve detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Crispus. Soldan sağa IVL CRISPVS NOB CAES - [Flavius] Iulius Crispus Nobilissimus Caesar: [Flavius] Julius Crispus En Asil Sezar lejantı. Sikke arka yüzde sunak üzerinde küre. Soldan sağa BEATA TRANQVILLITAS - Beata Tranquillitas: Kutsanmış Barış / Kutlu Huzur / Kutsal Sakinlik lejantı. Sunak üzerinde VOTIS XX - Votis vicennalibus | Saltanatın yirminci yıldönümü için yeminler lejantı. Bu mesaj, imparatorun yönetiminin ülkeye barış ve istikrar getirdiği fikrini aktarmayı amaçlıyordu. Üzerinde VOTIS XX lejantlı bir sunak üzerine yerleştirilmiş bir küre görüntüsü, imparatorun veya devletin yirmi [XX] yıllık barışçıl ve müreffeh yönetim için bir yemin veya adanma [VOTIS] yaptığını gösterir. Bu, mevcut huzur durumuna şükran göstermenin ve bunun devamını ummanın bir yoluydu. Antik sikkenin arka yüzünde sunak üzerindeki üç yıldız genellikle göksel sembolizmle ilişkilendirilir ve imparatorun saltanatı üzerine ilahi lütfu veya göksel kutsamaları temsil eder.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_cr.jpg