Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Faustina - Kraliçe Juno'ya

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
Faustina, kocası İmparator Antoninus Pius tarafından çok seviliyordu. Roma tarihinin en barışçıl ve müreffeh dönemlerinden birinde birlikte mutlu bir şekilde yaşadılar. İmparator Trajan'ın yönetimi altında imparatorluk en geniş sınırlarına ulaşmıştı ama Hadrianus güvenlik için boyutundan fedakarlık etmeye, güçlü ve savunulabilir bir sınır karşılığında Tuna Nehri boyunca tüm toprakları teslim etmeye hazırdı. Böylece Antoninus Pius ve Faustina, güçlü ve istikrarlı bir hükümetin yönetimi altında gelişen ekonomik refahtan keyif alan bir imparatorluğu miras almışlardır. [ Faustina'nın kızı Annia Galeria Faustina genç Faustina olarak bilinmektedir - Faustina II ]

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_FAVISTINA.jpg


Sikke ön yüzde imparatoriçe Faustina büstü. Soldan sağa FAVSTINA AVGVSTA - Faustina [Yaşlı] Saygıdeğer lejantı. Sikke arka yüzde cennetin kraliçesi, Roma'nın koruyucusu tanrıça Juno ve kutsal hayvanı tavus kuşu tasviri. Soldan sağa IVNONI REGINAE- Iunoni Reginae: Kraliçe Juno'ya lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_REGINAE.jpg