The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Roma İmparatorluğu Glycerius Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Glycerius | Γλυκέριος

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK.jpg


3 Mart 473 - Haziran 474 yılları arasında Batı Roma İmparatorluğu tahtına çıkmış ve sonradan erken dönem Katolik Kilisesinde bir Piskopos olarak hizmet vermiş olan Roma İmparatoru. D N GLVCERIVS F P AVG.

Glycerius, Ravenna'daki imparatorluk sarayında görev yaptığı sırada, Batı Roma İmparatorluğunun yeni magister militum'u olarak seçilen Burgundian Gundobad tarafından 3 Mart 473 tarihinde İmparatorluk makamına yükseltilmiştir. Gundobad'ın bir kuklası olarak, meşru bir şekilde bu göreve seçilen ve sonradan öldürülen Anthemius'un yerine tahta çıkmış ve bu sebeple Doğu Roma İmparatoru I. Leo tarafından İmparator olarak tanınmamıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Glycerius'a ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (6).jpg
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.