Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Glycerius Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338

Glycerius Sikkeleri

Glycerius - DN GLVCER IVS P F AVG

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_Glycerius.jpg


473'ten 474'e kadar Batı'nın Roma imparatoruydu. Olybrius'un hükümdarlığı sırasında, Olybrius Kasım 472'de ölünceye kadar, comehome domesticorum olarak görev yaptı. Dört aylık bir fetret döneminden sonra Glycerius, Mart 473'te magister militum ve Gundobad tahtının arkasındaki güç tarafından kukla Batı İmparatoru ilan edildi. Ataması sırasında, selefi imparator Olybrius'un ölümünün üzerinden dört ay geçmişti. Glycerius, kendisine karşı Julius Nepos komutasındaki bir filoyu gönderen Doğu imparatoru I. Leo tarafından meşru bir yönetici olarak tanınmadı. Nepos, Roma yakınlarına indi ve kendisini imparator ilan etti. Glycerius mücadele etmeden teslim oldu ve Salonae piskoposu olarak atandı, ancak 480'de Nepos'un öldürülmesine yardım etmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Glycerius'a ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (6).jpg