Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu İlahi Romulus'a

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
Örnek antik sikke Romulus'u onurlandırmak ve ölümünü anmak için darb edilmiştir. Valerius Romulus, geç Romalı gaspçı Maxentius'un oğluydu. 308 ve 309 yıllarında Romulus, genç yaşına rağmen konsüllük görevini üstlendi ve babasının kendisine verdiği vir nobilissimus [en asil] ünvanını taşıyarak atanmış mirasçı olarak kabul edildi. 309 yılındaki ölümü, Velia bölgesindeki Romulus Tapınağı'nın ve Via Appia'daki Maxentius Villası yakınındaki bir mezarın inşasıyla anılmasına ve ölümünden sonra tanrılaştırılmasına yol açtı. Bu anıtlar, Maxentius'un ilan ettiği Roma vizyonunun güçlü sembolleri olarak hizmet ediyordu; bu, oğlu için seçilen isimden de anlaşılmaktadır.

Sikke ön yüzde Romulus büstü. Soldan sağa DIVO ROMVLO N V BIS CONS - Divo Romulo Nobilissimus Vir Bis Consul: Yüce/İlahi Romulus'a, en soylu/asil adama, ikinci kez konsül lejantı. Sikke arka yüzde kubbeli tapınak üzerinde kartal tasviri. Soldan sağa AETERNAE MEMORIAE Sonsuz/Ebedi hafızaya lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_ROMULUS.jpg