Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Johannes Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,181
Beğeni
12,341

Johannes Sikkeleri

Johannes - D N IOHANNES P F AVG

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_JOHANNES.jpg


Johannes hakkında bilinen, Honorius'un 15 Ağustos 423'teki ölümü üzerine yüksek rütbeli bir memur, bir primicerius notariorum [Roma imparatorluk sarayının ileri gelenleri] olduğu ve bu nedenle Ravenna'daki saray bürokrasisinin başı olarak büyük nüfuz sahibi bir konuma sahip olduğudur. Johannes'in [John] kökeni ve ilk kariyeri hakkında çok az şey biliniyor, ancak batı İmparatoru Honorius'un ölümü sırasında [MS 15 Ağustos 423] Johannes, Ravenna'daki saray bürokrasisinin başı olarak büyük nüfuza sahip bir pozisyonda bulunuyordu. Honorius'un ölümünün ardından, doğu İmparatoru II. Theodosius'un [402-450] teknik olarak tüm İmparatorluğun hükümdarı olduğu birkaç aylık bir fetret dönemi yaşanmıştır. 20 Kasım'da Johannes'in Ravenna'da Batı'nın imparatoru olarak ilan edilmesiyle durum çarpıcı biçimde değişmiştir. Johannes'in Ravenna'da Batı'nın imparatoru olarak ilan edilmesiyle durum çarpıcı biçimde değişti. Theodosius bu gaspı kabul etmeyi reddetti ve genç İmparator Constantius III ile İmparatoriçe Galla Placidia'nın oğlu olan genç kuzeni Valentinianus'un batıdaki taht iddiasını desteklemeye karar verdi.

424'ün sonlarına doğru, Johannes'i iktidardan uzaklaştırmak ve III. Valentinianus'u Batı imparatoru olarak atamak emriyle Doğu'dan büyük bir ordu gönderildi. Çeşitli aksiliklerden sonra bu görev tamamlandı ve talihsiz Johannes Ravenna'da esir alındı ve idam edilmek üzere Aquileia'ya gönderildi. Joh'un sağ eli kesildi ve halk tarafından alay konusu olması için bir eşeğe bağlı olarak dolaştırılmıştır ve MS 425 yılının Mayıs veya Haziran ayında idam edilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler imparator Johannes'e ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_j89xz (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_j89xz (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_j89xz (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_j89xz (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_j89xz (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_j89xz (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_j89xz (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_j89xz (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_j89xz (9).jpg
 

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,181
Beğeni
12,341
Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_john (1).jpg
Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_john (2).jpg
Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_john (3).jpg
Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_john (4).jpg
Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_john (5).jpg
Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_john (6).jpg