Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Marcus Aurelius - Concordia

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,083
Beğeni
12,318

Roma İmparatorluğu Marcus Aurelius - Concordia


Marcus Aurelius'un Sezar olarak saltanatının en önemli olayı, 145 yılında imparator Antoninus Pius'un kızı Faustina Junior ile evlenmesiydi. Bu olay onun kayınpederi ile ortak imparatorluğunu güvence altına aldı ve 147 yılında Faustina II'nin Augusta olarak selamlanmasıyla tahta geçmesi kesinleşmiştir. Concordia'nın imparatorluk çifti arasında uyumun bir göstergesi olarak durduğunu tasvir eden paylaşmış olduğumuz antik sikke, evlilikleri sırasında kutlanan halka açık yeminleri anmaktadır.

Concordia, evlilikteki rızanın yanı sıra devletteki düzeni ve iç ilişkileri de yöneten Roma'nın uyum ve uyum tanrıçasıydı. Yunan karşılığı Harmonia'ydı.

Sikke ön yüzde imparator Marcus Aurelius. Soldan sağa AVRELIVS CAESAR AVG PII F COS II - Aurelius Caesar, Augusti Pii Filius, Consul Secundum | [Marcus] Aurelius Caesar, imparator [Augustus] [Antoninus] Pius'un oğlu, ikinci kez konsül lejantı. Sikke arka yüzde ortada tanrıça Concordia, solda imparatoriçe Faustina, sağda Marcus Aurelius. Soldan sağa VOTA PVBLICA - Vota Publica | Halkın yeminleri [duaları] lejantı.

İmparator Marcus Aurelius'a ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Marcus Aurelius.jpg