The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Roma İmparatorluğu Maximinus Thrax Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
İmparator Gaius Iulius Verus Maximinus | Maximinus Thrax

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_7453.jpg


Trakyalı Maximinus
ve I. Maximinus olarak da bilinen, 235–238 arasında hükümdarlık yapmış Roma imparatoru. Uzun ve iri olması ile ünlüdür. 238 Nisan'ında Praetorian muhafızlar kampında ona, oğluna ve bakanına suikast düzenlediler. Başları kesildi, bir sırığa takıldı ve atlılar tarafından Roma'ya taşındı. İmparatorluk ismi IMPERATOR CAESAR GAIVS JVLIVS VERVS MAXIMINVS PIVS FELIX INVICTVS AVGVSTVS.


Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler İmparator Maximinus'a ait antik sikke görselleridir. Antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.