The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Roma İmparatorluğu Pescennius Niger Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
Pescennius Niger

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK.jpg


GAIVS PESCENNIVS NIGER. 193'teki beş İmparator yılı imparatorlarındandır. Suriyede imparatorluğunu ilan etmiştir. Niger siyah anlamına gelir bundan dolayı esmer adam olarak da bilinmektedir. Bir rahibin esmer adam'ın tahtı ele geçireceği ve sonunun şiddetle biteceği kehanetinden etkilenen insanlar Niger isminden dolayı bu öngörüyü ona dayandırmışlardır. Niger, Equestrian hizmetinde bir İtalyan olarak Suriye valiliği yaptığı sırada Pertinax'ın ölümü ve İmparatorluk unvanının mezatta Didius Julianus tarafından alınması üzerine doğu lejyonları tarafından İmparator ilan edilmiştir.

Diğer bir asi general Septimius Severus, önce Roma'da tahtın varisi oldu ardından da doğuya ilerleyerek Niger'le yüz yüze geldi. Niger 193 yılında Cyzicus Savaşı'nda ve Nicea Savaşı'nda ardından da son olarak Issus Savaşı'nda bozguna uğradı. 194'te Antakya'ya çekilen Niger kaçmaya denerken öldürüldü. Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler İmparator Pescennius Niger'e ait antik sikke görselleridir. Antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (10).jpg
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.