The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Roma İmparatorluğu Priscus Attalus Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Priscus Attalus [Πρίσκος Άτταλος]Başlangıçta bir pagan, sonunda bir Arian Hristiyan olarak vaftiz edilmiş, Vizigotlar'ın desteği ile Roma İmparatoru Honorius'a karşı iki defa [409 ve 414 yıllarında] imparatorluğunu ilan etmiş olan Romalı Senatör.

Priscus, Roma İmparatorluğu'nda, Roma kenti Urban prefect'i olarak 409 yılında görev yapmış önemli bir Senatör'dü. Vizigotlar tarafından Ravenna'da, etkisiz bir imparator olan Honorius'a kendi şartlarını empoze edebilmek için iki defa imparator ilan edilmiştir.

Urban perfecti [ἤπαρχος Πώμης]; erken Roma İmparatorluğu'nun Roma ve İtalya'da polis ve cezai kovuşturmadan sorumlu üst düzey yetkilisi.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler imparator Priscus Attalus'a ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.