Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Probus | Siscia

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
İmparator Probus'un önceki yıllarda Gotik, Frenk, Alemannik, Burgundyalı ve Vandal istilacılara karşı kazandığı zaferleri anmak için 279'un başlarında Siscia antik kentinde darb edilmiş Aureus kategorisinde olan antik sikke.

Siscia; Hırvatistan'da bulunan günümüz Sisak şehri. 262-383 yılları arasında imparatorluk darphanesi olarak antik sikke darbı yapmıştır.

Sikke ön yüzde imparator Probus. Soldan sağa VIRTVS PROBI AVG - Virtus Probi Augusti | İmparator [Augustus] Probus'un cesareti lejantı.

Arka yüzde imparator Probus askeri kıyafetleri içinde arkasında duran Victory [Nike] tarafından çelenk ile taçlandırılıyor. Soldan sağa VICTORIA AVG - Victoria Augusti | İmparatorun zaferi [Augustus] lejantı.


ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PROBUS.jpgİmparator Probus'a ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.