Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Romulus Augustulus Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
5,413
Beğeni
12,120

Romulus Augustulus Sikkeleri

Flavius Momyllus Romulus Augustulus - Romulus Augustus

ANTİKSİKKELERNUMİZMATİK.COM_1092.jpg

Beşinci yüzyılın sonları, Batı Roma İmparatorluğu ve aslında sürekli barbar saldırıları, yozlaşmış yöneticiler ve sık sık gasp girişimleri karşısında onu yönetmek gibi gıpta edilemeyecek bir görevi olan imparatorlar için bir kabus dönemiydi.

MS 475'te batı imparatoru Julius Nepos, Orestes adlı bir Panoniyen askeri komutanını, imparatorluğun en yüksek askeri komutanlığı olan magister militum makamına atadı. Bu lütuf için imparatora minnettar olması gerekirken, Orestes bunun yerine hemen onu devirmek için planlar yapmaya başladı. 31 Ekim 475'te, ergenlik çağındaki oğlu Romulus'u taht için rakip ilan etti ve Ravenna'daki imparatorluk başkentini ele geçirerek Nepos'u Dalmaçya'ya kaçmaya zorladı. Romulus babasının kuklasıydı ve Orestes'in o zamana kadar İtalya ve Galya'nın bazı kısımlarından biraz daha fazlasını içeren Batı İmparatorluğu'nda her şeyi yönetmesine izin verildi. Romulus Augustulus, Augustus adını benimsemiş olmasına rağmen, yaşı küçük olduğu için Augustulus lakabıyla anılmaktadır. Latince ulus eki küçültme anlamına gelir, bu nedenle Augustulus Küçük Augustus olarak tercüme edilir.

476'da, Roma'daki Cermen paralı askerleri, hizmetlerinin karşılığı olarak İtalya'nın üçte birini talep ettiğinde, daha da küçülme riskiyle karşı karşıyaydı. Orestes bu talebi reddetti ve paralı askerlerin lideri Odoacer tarafından öldürüldü ve Ravenna duvarlarının altındaki bir savaştan sonra Romulus Augustus da yakalanmıştır.

Odoacer'in talihsiz gence acıdığı ve hayatını bağışladığı bilinmektedir. Onu öldürmek yerine, yıllık 6.000 katı altın emekli maaşı ile onu Campania'daki akrabalarının yanına sürgüne göndermiştir. Julius Nepos hala Dalmaçya'da yaşamasına ve iktidara dönüşünü umutsuzca planlamasına rağmen, Romulus Augustus'un Odoacer' tarafından tahttan indirilmesi, genellikle Batı Roma İmparatorluğu'nun sonu olarak kabul edilir.

Tahttan indirilmesinin ardından imparatorluk cübbesi Doğu İmparatoru Zeno'ya iade edildi ve Roma Senatosu, dünya için bir hükümdarın yeterli olduğunu ileri sürerek ondan yeni bir batı imparatoru atamamasını istemiştir. Kısa bir süre sonra Odoacer kendisini İtalya'nın ilk Kralı ilan etmiştir.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler İmparator Romulus Augustulus'a ait antik sikke görselleridir. Antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Romulus Augustus  (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Romulus Augustus  (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Romulus Augustus  (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Romulus Augustus  (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Romulus Augustus  (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Romulus Augustus  (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Romulus Augustus  (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Romulus Augustus  (8).jpg
 

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
5,413
Beğeni
12,120
antiksikkelernumizmatik_4567 (1).jpg
antiksikkelernumizmatik_4567 (2).jpg
antiksikkelernumizmatik_4567 (3).jpg
antiksikkelernumizmatik_4567 (4).jpg
antiksikkelernumizmatik_4567 (5).jpg
antiksikkelernumizmatik_4567 (6).jpg
antiksikkelernumizmatik_4567 (7).jpg
antiksikkelernumizmatik_4567 (8).jpg