Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Trajan | İmparatorların En İyisi

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
Roma İmparatorluğu Trajan İmparatorların En İyisi

MS 100 yılında Roma Senatosu Trajan'a Optimus Princeps - İmparatorların En İyisi ünvanını verdi. Bu ünvan imparator Trajan'ın, antik sikkelerinde ve kamu yazıtlarında gururla sergilediği bir ünvandı. Bu ünvan, askeri yoldaşın veya vatandaşın hayatını kurtaran bir askere verilen meşe çelengi olan Corona Civica'nın içinde yer alan paylaşmış olduğumuz antik sikkenin arka yüzünde görülmektedir.

Sikke ön yüzde Trajan büstü. Soldan sağa IMP TRAIANO AVG GER DAC PM TR P COS VPP - Imperator Traiano Augustus, Germanicus, Dacicus, Pontifex Maximus, Tribunicia Potestate, Consul Quintum, Pater Patriae | İmparator Trajan Augustus, Almanların fatihi, Daçyalıların fatihi, baş rahip, tribün gücünün sahibi, beşinci kez konsül, ulusun babası lejantı.

Sikke arka yüzde meşe çelengi içinde SPQR OPTIMO PRINC - Senatus Populusque Romanus Optimo Principi | Senato ve Roma halkı, İmparatorların en iyisi lejantı.

İmparator Trajan'a ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_TRAJAN.jpg